fot. pixabay.com

W niedzielę tylko na północnym wschodzie i na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie duże i okresami słabe opady mżawki

Jak informuje IMGW południowa i wschodnia Europa jest w zasięgu wyżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem rozległego układu niżowego z licznymi ośrodkami nad Atlantykiem i Morzem Norweskim.

Pogodę w Polsce kształtuje zatoka niskiego ciśnienia, związana z niżem znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Napływa dość ciepła polarna morska masa powietrza.

W niedzielę na północnym wschodzie i na krańcach południowo-wschodnich początkowo zachmurzenie duże i okresami słabe opady mżawki, po południe możliwe większe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na krańcach południowo-zachodnich także z rozpogodzeniami i bez opadów. W kotlinach górskich przed południem mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 7 st., 8 st. na północnym wschodzie i na Podhalu, około 12 st. na przeważającym obszarze do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu okresami porywisty, południowy.

PAP

drukuj