fot. twitter.com/ZolnierzRP

W Lipinach – w ramach programu „Strzelnica w powiecie” – powstała nowa strzelnica

W Lipinach na Mazowszu powstała nowa strzelnica. Obiekt został wybudowany w ramach programu Ministra Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie”.

„Strzelnica w powiecie” to program, który ma zachęcić samorządy do współdziałania z Ministerstwem Obrony Narodowej.

– Żeby przede wszystkim wspierać lokalne środowiska patriotyczne, proobronne, paramilitarne, ale również działające w obszarze edukacyjnym – wyjaśnił wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Podkreślił, że w ostatnim czasie coraz więcej szkół kształci młodzież w klasach mundurowych. Ponadto od 2020 roku powstają oddziały przygotowania wojskowego w szkołach. Uzupełnieniem tego jest szkolenie strzeleckie. W tym celu budowane są nowe strzelnice, jak na przykład w Lipinach w województwie mazowieckim.

– Strzelnica, która powstała w ramach programu strzelnic powiatowych. Strzelnica, która została wybudowana w rekordowo krótkim czasie, bo zaledwie w 76 dni – mówił wiceszef MON.

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło dwa nowe konkursy w ramach programu „Strzelnica w powiecie”. Tym razem samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie budowy strzelnic pneumatycznych oraz wirtualnych. Czas na złożenie ofert mija 20 maja.

TV Trwam News

drukuj