fot. flickr.com

USA: Spada poparcie dla restrykcyjnego prawa do posiadania broni

W amerykańskim społeczeństwie spada poparcie dla bardziej restrykcyjnego prawa do posiadania broni – przekazał w piątek portal informacyjny Axios, powołując się na badania Instytutu Gallupa i Uniwersytetu Quinnipiac w stanie Connecticut w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

Jak zauważa portal, spadek poparcia zbiega się z dużym wzrostem sprzedaży broni i szacunkowych wskaźników przestępczości, choć kryminolodzy pozostają w dużej mierze podzieleni co do przyczyn wzrostu przestępczości w USA.

Uniwersytet Quinnipiac oszacował, że 45 proc. dorosłych ankietowanych spośród 1378 biorących udział w badaniu, było za zaostrzeniem prawa do posiadania broni. Oznacza to spadek o 9 punktów proc. w stosunku do kwietnia br.

Zaprezentowane dane wskazują, że 91 proc. osób sympatyzujących z Demokratami popiera bardziej restrykcyjne prawo do posiadania broni, podczas gdy 84 proc. zwolenników Republikanów i 54 proc. niezależnych sprzeciwia się zaostrzeniu tego prawa.

Także w badaniu Gallupa prowadzonym wśród 823 osób poparcie do omawianego prawa jest na najniższym poziomie od 2014 roku i wynosi 52 procent.

Według Quinnipiac 40 proc. ankietowanych uważa, że Stany Zjednoczone byłyby bezpieczniejszym krajem, gdyby obywatele posiadali broń. 48 proc. wskazało, że byłoby odwrotnie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl