pixabay.com

Stowarzyszenia pacjentów zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19

Stowarzyszenia zrzeszające pacjentów zachęcają do szczepień przeciwko koronawirusowi. Jednocześnie apelują do placówek zdrowotnych, aby włączyły się jak najliczniej w proces szczepienia.

Podmioty lecznicze mogą już zgłaszać się do udziału w Narodowym Programie Szczepień. Rząd szacuje, że na terenie całego kraju będzie około 8 tys. punktów.

Za szczepienie świadczeniodawca otrzyma ok. 61 zł. Cena wzrośnie, jeśli np. pacjent będzie dowożony do punktu. Niektóre przychodnie skarżą się na zbyt niską stawkę.

Sławomir Łabsz, prezes Stowarzyszenia Pacjentów RP w Gdańsku, zaapelował do właścicieli podmiotów leczniczych o szeroką współpracę przy szczepieniu.

– Stowarzyszenie Pacjentów RP bardzo by chciało, aby jak największa ilość Polaków była zaszczepiona. Wszystkich bardzo proszę, aby temu sprzyjali, a także proszę, aby przychodnie dały wyraz jak największego zaangażowania w szczepienie ludności, ponieważ od tego zależy nasze zdrowie – podkreślał Sławomir Łabsz.

15 grudnia br. ma zostać przedstawiona lista wszystkich punktów, w których będzie można się zaszczepić. Szczepionka przeciwko koronawirusowi ma być dostępna już w styczniu.

RIRM

drukuj