PAP/Wojciech Olkuśnik

Spór w Zjednoczonej Prawicy zażegnany?

Wszystko wskazuje na to, że kryzys w Zjednoczonej Prawicy został zażegnany. Jak na razie rozmowy między PiS a Solidarną Polską idą w dobrym kierunku. O przyszłości Zjednoczonej Prawicy na Nowogrodzkiej rozmawia kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości.

Środowe rozmowy liderów PiS i Solidarnej Polski zakończyły się porozumieniem.

– Zjednoczona Prawica przetrwa. To była dobra rozmowa, dobra rozmowa o Polsce. Dwóch liderów premier Jarosław Kaczyński i minister Zbigniew Ziobro rozmawiają o tym, co jest najważniejsze – powiedział Jacek Ozdoba, Solidarna Polska.

Zbigniew Ziobro nadal będzie ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował resort sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Obie strony mają za dużo do stracenia, żeby ze sobą przestać rozmawiać lub rozpisywać nowe wybory albo wprowadzać scenariusz rządu mniejszościowego. Jak widać pogłoski o śmierci Zbigniewa Ziobry były bardzo mocno przesadzone, bo to Zbigniew Ziobro dzisiaj zrealizował swój scenariusz. Po pierwsze osłabił pozycję premiera Mateusza Morawieckiego, po drugie wciągnął do rządu najprawdopodobniej samego Jarosława Kaczyńskiego – akcentował Miłosz Motyka, rzecznik PSL.

Emocje studzi szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Jak podkreślił mówienie, iż porozumienie jest już osiągnięte jest myśleniem życzeniowym.

„Losy koalicji Zjednoczonej Prawicy ważą się na tej zasadzie, czy będzie to Zjednoczona Prawica pod przewodnictwem PiS, czy będzie to szło w kierunku schyłkowej fazy AWS, a jeśli by miało iść w takim kierunku, to PiS wolałoby wtedy przybrać inne rozstrzygnięcia, a nie czekać na taki koniec, jaki czekał niestety AWS – napisał szef Komitetu Wykonawczego PiS.

TV Trwam News

drukuj