fot. Tysol.pl

R. Proksa dla „Naszego Dziennika”: Oświatowa „Solidarność” będzie namawiać nauczycieli do protestu

Oświatowa „Solidarność” będzie namawiać nauczycieli do protestu – mówi w „Naszym Dzienniku” Ryszard Proksa. Szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podkreśla, związek walczy o podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników oświaty.

Wyższe zarobki, a konkretnie powiązanie wysokości zarobków nauczycieli ze wskaźnikami ekonomicznymi – to główny postulat „Solidarności”. Niskie pensje sprawiają, że brakuje chętnych do zawodu nauczycielskiego.

Ryszard Proksa, szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, mówi, że postulaty te nie są „niemożliwe do zrealizowania”. Póki co – według Solidarności – nie ma woli rządu, aby zmienić sytuację nauczycieli.  Ryszard Proksa wskazuje, że w „budżecie państwa są pieniądze, które można przeznaczyć na ten cel”.

Przypomniał, że kiedy nauczyciele 15 września protestowali przed gmachem MEN-u, minister Anna Zalewska zapewniła, że spotka się z nimi w bardzo krótkim czasie. Tymczasem trwało to ponad dwa miesiące. Kompromisu do dziś nie ma. Dlatego – jak mówi szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” – tylko protest może przyczynić się do tego, że nauczyciele wywalczą wyższe pensje i będą mogli żyć godnie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl