Protest pracowników RZGW w Gdańsku

Pracownicy z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku protestowali przed fontanną Neptuna. Upominali się o podwyżki, których od 2008 roku do tej pory nie było.

Pani Sabina Kruszyńska pracuje w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gdańsku od 20 lat.

– Te pensje, które dostajemy, to są głodowe pensje. To już jest siedem lat suszy. Tak nasz rząd nie inwestuje w gospodarkę wodną i w pracowników, którzy powinni być wysoko wykwalifikowani – powiedziała Sabina Kruszyńska.

Praca w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej to nie tylko typowe, urzędowe zajęcia. To także  opieka nad olbrzymim majątkiem państwa.

– Jest to istotna grupa, dla tej naszej gospodarki wodnej. Oni dbają o to, żeby nie było powodzi, żeby nie było suszy. Dbają też o ujęcia wody dla mieszkańców no i ważne jest, żeby byli godziwie opłacani – podkreślił Stefan Gawroński, skarbnik Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność.

Od 8 lat płace pracowników są zamrożone, dlatego ci domagają się podwyżki o 800 złotych. Niskie płace to nie jedyny problem. Tu chodzi także o brak młodej kadry.

– Upominamy się o to, co się nam tak naprawdę w rzeczywistości należy zgodnie z prawem, czyli upominamy się o przywrócenie poziomu płac z roku 2008. Mamy rok 2015, natomiast rząd chyba nie zauważył że zmieniło się coś przez ten czas i wzrosły koszty utrzymania. Prawem kaduka pozbawiono nas możliwości indeksacji tych pensji zgodnie ze współczynnikiem inflacji w związku z tym pracownik RZGW średnio miesięcznie zarabia na rękę 2 tysiące złotych – niech ktoś za to spróbuje przeżyć – wskazał Marcin Jacewicz, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” RZGW w Gdańsku.

Pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej nie wykluczają kolejnego protestu, do którego chcą by przyłączyli się inni pracownicy budżetówki.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl