fot. Paweł Skraba

Ponad 300 dzieci na spotkaniu z Otylią Jędrzejczak

Ponad trzystu młodych adeptów pływania trenowało w niedzielę z Otylią Jędrzejczak i jej sztabem w ramach Otylia Swim Tour, który odbył się w Łodzi. W najbliższą sobotę akcja realizowana przez Fundację Otylii Jędrzejczak zawita do Krakowa.


To był zdecydowanie największy Otylia Swim Tour, bo obiekt pozwolił nam na sprawne przeprowadzenie tak dużego projektu. Cieszę się, że miasto Łódź po raz kolejny chętnie zaangażowało się w Otylia Swim Tour. Przyjemnie było patrzeć na ponad trzysta uśmiechniętych dzieci – mówiła Otylia Jędrzejczak, pomysłodawczyni akcji.

Zajęcia z dziećmi prowadziło blisko trzydziestu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. Wyzwanie organizacyjne było olbrzymie, bo na pływalni Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” dzieci ćwiczyły na 25 torach!

Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na elementy techniczne. Chcemy zmusić dzieci do myślenia nad elementami technicznymi. Ta technika ma później kolosalne znaczenie przy startach – mówi Szymon Kujat, jeden z trenerów ze sztabu Otylii Jędrzejczak.

Wiedza trafiła nie tylko do dzieci, ale także do ich rodziców, bo częścią Otylia Swim Tour są też zajęcia dla nich. Z rodzicami spotkali się dietetyk i psycholog sportowy.

Rozmawialiśmy o tym, jak wydobyć z dziecka to, co w nim najlepsze. Jak motywować dziecko, a tak naprawdę jak motywować siebie, by umieć motywować swoje dziecko – mówiła psycholog Beata Mieńkowska.

Dzieci uczestniczące w Otylia Swim Tour były zachwycone.

W pływaniu najfajniejsze jest to, że można ciągle kontynuować to samo, a z czasem właśnie to staje się pasją. Bardzo chciałabym być pływaczką i być kiedyś na tym samym miejscu, co Otylia Jędrzejczak – mówiła jedenastoletnia Oliwia.

Inny z uczestników, Artur, podkreślał rolę Otylii Jędrzejczak.

Jest dla mnie taką postacią, która motywuje mnie do pracy, zresztą zawsze była moją idolką. Czuję od niej pomoc i wsparcie – mówił.

Bardzo dziękuję moim trenerom, że godzą się, by uczestniczyć w tym projekcie, ale także partnerom, dzięki którym dzieci są świetnie doposażone przez fundację. Przekazujemy im pakiety, w których są m.in. woda Jurajska, książeczka wydana przez naszą fundację, czy kabanosy Henryka Kani, które szybko znikają. Cieszę się, że ta łączona wiedza, czyli sport i zdrowy tryb życia, jest w tym projekcie doskonale realizowana – dodała mistrzyni olimpijska z Aten.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku Otylia Swim Tour odbędzie się jeszcze w Krakowie (27 października) i Toruniu (17 listopada).

Sport.RIRM

drukuj