Polska w obszarze podwyższonego ciśnienia

Jak podaje IMGW, na obszarze od Skandynawii po Europę środkową, południową i południowo-wschodnią przeważać będzie wpływ wyżów. Pozostały obszar znajdzie się w zasięgu niżów. Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, na północnym zachodzie zaznaczy się płytka zatoka niżowa związana z niżem znad zachodniej Europy.

Na północy kraju zaznaczy się strefa stacjonarnego, mało aktywnego frontu ciepłego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad krańce północne napływać będzie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i nieco wzrośnie.

W czwartek zachmurzenie małe. Rano w dolinach i kotlinach lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 19 st. do 21 st., w rejonach podgórskich od 17 st. do 19 st., na szczytach Beskidów od 12 st. do 14 st., w partiach szczytowych Tatr około 8 st. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, miejscami w rejonach występowania mgieł wzrastające do dużego. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 6 st. do 8 st., w rejonach podgórskich od 7 st. do 9 st., na szczytach Beskidów od 6 st. do 8 st., w partiach szczytowych Tatr około 4 st. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby, południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie małe. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 100 m. W miejscach występowania mgieł przejściowo po ich ustąpieniu zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 18 st. do 20 st., w rejonach podgórskich od 15 st. do 17 st., na szczytach Beskidów od 11 st. do 13 st., w partiach szczytowych Tatr około 7 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby z kierunków zachodnich.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Rano miejscami możliwe silne zamglenia. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane. Miejscami silne zamglenia.

Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, wschodni. W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami możliwe silne zamglenia. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj