PGE Elektrownia Turów S.A. w Bogatyni (źródło: Archiwum PGE Elektrowni Turów S.A.)

PGE ogłosiła nowy przetarg na budowę bloku w Turowie

PGE ogłosiła nowy przetarg na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Turów – wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie terenu budowy, zaprojektowanie, dostawy, montaż, rozruch, ruch próbny i przekazanie do eksploatacji bloku energetycznego wraz z instalacjami.

Poprzedni przetarg na budowę bloku opalanego węglem brunatnym w Turowie został unieważniony z powodu otrzymania ofert z cenami przekraczającymi zdecydowanie budżet inwestora.

Roman Rutkowski przewodniczący sekcji krajowej energetyki NSZZ „Solidarność” podkreśla, że są to działania prowizoryczne jak mówi: „ktoś próbuje łatać jakieś dziury, ale nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem energetycznym państwa.”

Patrzymy na to z przerażeniem, ponieważ najgorsza sytuacja jaka może być – to sytuacja kiedy nie ma się jakiegoś planu, jakiejś strategii energetycznej; i wtedy kiedy wybuchają niepokoje społeczne, kiedy związki wychodzą na ulice, protestują, ktoś gdzieś znajduje jakieś pieniążki i uruchamia jakiś element, który ewentualnie ma na chwileczkę zaspokoić to wielkie oburzenie społeczne. Nie dawno w trójstronnej branży energetyczne dowiedzieliśmy się, że wycofano się z wszystkich inwestycji, teraz rozpoczynają się dziwne załatwiania jakiś rzeczy, żeby nie spowodować – powiedzmy – wielkiego społecznego buntu, czy niezadowolenia – powiedział Roman Rutkowski.
RIRM
drukuj