P. Lisiecki: Ogromna liczba problemów dot. reprywatyzacji w Warszawie

Liczba problemów, a nawet przestępstw związanych z reprywatyzacją w Warszawie jest ogromna – powiedział poseł Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości.  W Sejmie odbyła się konferencja polityka i mieszkańców Warszawy poszkodowanych podczas reprywatyzacji.

Chodzi o osoby, w stosunku do których była wydana decyzja zwrotowa. W jednym przypadku nastąpił zwrot i przekazanie budynku, a w drugim mieszkańcy po długiej batalii doprowadzili do wstrzymania decyzji zwrotowej. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Te przykłady są wierzchołkiem góry lodowej – zauważył poseł Paweł Lisiecki.

– Generalnie problem w Warszawie jest rzeczywiście bardzo duży. Pozostaje kwestia odpowiedzialności za ten problem, bo od kilku lat on coraz bardziej narastał. Mimo prób jego rozwiązania w Sejmie (w 2000 roku pojawił się projekt ustawy, został wówczas zawetowany przez prezydenta), niestety, do tej chwili problem nie jest rozwiązany. Powołaliśmy zespół parlamentarny ds. zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji. Ten zespół będzie pracował na rzecz wyjaśnienia różnych kwestii związanych z reprywatyzacją nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Mam nadzieję, że do tego zespołu przystąpią również posłowie z innych miast – powiedział Paweł Lisicki.

Polityk dodał, że powołany przez PiS parlamentarny zespół ds. reprywatyzacji będzie m.in. pośredniczył w kontakcie osób poszkodowanych z prokuraturą.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl