fot. PAP/Abaca

Ogólnopolski Ruch Ochrony Szkoły zachęca rodziców, aby sprzeciwiali się ideologizowaniu dzieci w szkołach

Ogólnopolski Ruch Ochrony Szkoły zachęca rodziców do składania deklaracji wyrażających sprzeciw wobec udziału ich dzieci w zajęciach z wulgarnej edukacji seksualnej. Wzór takiego oświadczenia znajdzie się niebawem na stronie internetowej organizacji. Wcześniej publikował je na swojej stronie między innymi Instytut Ordo Iuris.

Wraz z nowym rokiem szkolnym próby wchodzenia do szkół podejmować będą lewicowe organizacje, których celem jest między innymi promocja ideologii LGBT.

W związku z tym niezbędne jest zwiększenie czujności i mobilizacja rodziców – mówiła w Telewizji Trwam Hanna Dobrowolska, ekspert oświatowy z Ruchu Ochrony Szkoły. Organizacja zaapelowała o aktywizację rodziców w szkołach.

– Apelujemy, aby rodzice zaktywizowali się w struktury szkoły. Wstępowali do trójek klasowych, rad rodziców, żeby nie uważali, że ktoś zrobi to za nich, a oni się nie nadają i są nieśmiali, a w związku z tym – niech inni wezmą sprawy w swoje ręce. Najczęściej sprawy w swoje ręce biorą osoby, które mają inny światopogląd niż nasz, chrześcijański, mający zupełnie inne cele. Naprawdę często na ten front skierowani są rodzice z organizacji zupełnie przeciwnych, aby przejąć ster w szkołach. Pilnujmy tego, aby dyrektorzy szkół liczyli się z nami – podkreśliła Hanna Dobrowolska.

Ruch Ochrony Szkoły to nowa inicjatywa, która łączy nauczycieli, rodziców, ale także prawników, lekarzy i psychologów z całej Polski. [czytaj więcej] 

To kilkadziesiąt organizacji, które łączy idea zabezpieczenia dzieci przed szkodliwymi wpływami, jakie mogą je dotknąć w szkole, a także szkodliwymi zjawiskami, które mogą w szkole zaistnieć.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl