fot. pixabay.com

Niedziela pochmurna i z opadami

W niedzielę do południa w całym kraju będzie pochmurno. W zależności od regionu, czekają nas opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu – podał Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Jak wskazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, w niedzielę Polska będzie znajdowała się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Rano mogą utrzymywać się mgły, a kierowcy powinni uważać na marznące opady.

„W niedzielę rano pochmurnie będzie na terenie całego kraju. Na zachodzie i na południu może spaść deszcz lub mżawka, na pozostałym obszarze Polski będą to opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a okresami deszczu, które w godzinach przedpołudniowych w północno-wschodniej połowie kraju mogą mieć charakter opadów marznących. W godzinach popołudniowych na południu Polski możliwe są większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do plus siedmiu stopni na zachodzie” – powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

W nocy nad przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno. Większe przejaśnienia i okresowe rozpogodzenia możliwe są na południu Polski. Na wschodzie i północy, miejscami możliwe są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a na Pomorzu głównie deszczu. Przy niższych temperaturach powietrza mogą to być opady marznące. W pierwszej połowie nocy pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od minus 3 stopni na północnym wschodzie do zera na zachodzie. Jedynie nad samym morzem termometry mogą wskazać od 1 do 4 stopni na plusie. W obszarach podgórskich temperatura spadnie do minus 6 – minus 3 stopni. Wiatr będzie słaby, nad ranem umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl