Ministerstwo Gospodarki Morskiej prosi o wyjaśnienia władze spółki EmiTel

Ministerstwo Gospodarki Morskiej prosi władze spółki EmiTel o wyjaśnienia przyczyn niedawnych przerw w nadawaniu sygnału telewizyjnego na terenie Polski. Ta sama spółka odpowiada za system łączności na morzu.

Do zakłóceń w nadawaniu telewizji doszło w minioną sobotę podczas wystąpienia premier Beaty Szydło.

Wiceminister gospodarki morskiej Grzegorz Witkowski podkreśla, że przerwy w nadawaniu sygnału mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa statków. Dlatego też prosi o niezwłoczne przekazanie wszystkich procedur oraz informacji potwierdzających realizację umowy z dnia 29 grudnia 2015 r.

W piśmie wiceministra do prezesa EmiTela Przemysława Kurczewskiego i wiceprezesa Macieja Staszaka czytamy:

„(…) mając na uwadze prawidłowość realizacji przez EmiTel sp. z o.o. umowy o świadczenie usług utrzymywania łączności alarmowej i bezpieczeństwa w obszarach odpowiedzialności polskiej administracji morskiej w obszarach morza A1 i A2 systemu GMDSS z dnia 29 grudnia 2015 roku oraz w trosce o bezpieczeństwo życia na morzu oraz w szeroko rozumianym interesie publicznym, proszę o wyjaśnienia dotyczące wpływu awarii systemu nadawania sygnału telewizyjnego na zapewnienie realizacji ww. umowy” – głosi oświadczenie.

Wiceminister gospodarki morskiej zwraca też uwagę, że właściwa realizacja umowy wpływa bezpośrednio na realizację przez Polskę zobowiązań międzynarodowych. Zastrzega również konieczność przeprowadzenia audytu technicznego na zlecenie resortu, w celu potwierdzenia prawidłowości realizacji umowy.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl