Min. Brudziński do policjantów: Z najwyższą starannością troszczycie się o bezpieczeństwo

Jestem dumny, że mimo trudności i wielu wyrzeczeń, jakie niesie ze sobą służba, z najwyższą starannością troszczycie się o nasze bezpieczeństwo – napisał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudzińskich do stołecznych policjantów z okazji obchodów Święta Policji.

Podczas niedzielnych obchodów 99. rocznicy powstania Policji Państwowej stołeczni funkcjonariusze otrzymali odznaczenia państwowe, nagrody i nominacje na wyższe stopnie.

W uroczystości, która odbyła się w Muzeum Katyńskim w Cytadeli Warszawskiej, wzięli udział komendant główny Policji, komendant stołeczny wraz z zastępcami, kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych stołecznego garnizonu, a także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz instytucji, które współpracują z Policją. Wcześniej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odyła się msza w intencji policjantów i pracowników policji.

„Święto Policji jest doskonałą okazją, by wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Komendy Stołecznej Policji złożyć wyrazy szacunku oraz podziękowania za Waszą trudną i odpowiedzialną służbę (…). Jestem dumny, że mimo trudności i wielu wyrzeczeń, jakie niesie ze sobą służba, z najwyższą starannością troszczycie się o nasze bezpieczeństwo. Dziękuję Wam za tą gotowość do poświecenia, żeby służyć drugiemu człowiekowi” – napisał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński w liście do uczestników uroczystości. List odczytał nadkom. Paweł Podgórski z Wydziału Kadr KSP.

Także komendant główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk wyraził uznanie i wdzięczność dla stołecznych funkcjonariuszy za ofiarną służbę.

„Na poczucie bezpieczeństwa pracuje wiele służb, którym bardzo serdecznie dziękuję. Ogromny wkład w poczucie bezpieczeństwa naszych obywateli oraz turystów ma polska Policja. W waszych codziennych działaniach dostrzegam ogromny profesjonalizm, dzięki któremu potraficie być ponad wszelkimi podziałami, stać na straży prawa i potraficie pomagać drugiemu człowiekowi, ale też rozliczać tych, którzy tego prawa nie szanują i którzy je łamią” – podkreślił komendant główny.

Podczas uroczystości mł. insp. Krzysztof Smela otrzymał z jego z rąk rozkaz o powołaniu na zastępcę komendanta stołecznego ds. kryminalnych.

Z okazji Święta Policji w garnizonie stołecznym 72 funkcjonariuszy i czterech pracowników cywilnych zostało odznaczonych medalem „Za Długoletnią Służbę”, a ponad 3 tys. policjantek i policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie, w tym 213 w korpusie oficerów. 15 funkcjonariuszy otrzymało nagrody za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, w tym 10 policjantów zostało wyróżnionych przez komendanta głównego, a pięciu przez komendanta stołecznego.

„Osiągnięcia stołecznej policji są możliwe dzięki funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym. Z tego miejsca pragnę wam serdecznie podziękować za ciężką pracę. Doceniam waszą skuteczność w zwalczaniu przestępczości, w rozliczaniu tych, którzy łamią prawo. Jestem pod wrażeniem waszej odwagi i charakteru, kiedy niejednokrotnie po służbie podejmujcie interwencje, ratując ludzkie życie. Praca policjanta jest bardzo trudna, musimy łączyć przeciwstawne cechy, musimy być twardzi, skuteczni, ale jednocześnie empatyczni, wrażliwi, otwarci na drugiego człowieka. Tylko łącząc te cechy, można być dobrym policjantem” – powiedział komendant stołeczny nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Minutą ciszy uczestnicy uroczystości uczcili pamięć policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, który w piątek zginął w wypadku drogowym, pełniąc służbę na motocyklu.

 

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl