PAP/Piotr Nowak

M. Morawiecki: jestem przekonany, że za 5-10 lat będziemy osiągać sukcesy m.in. w Lidze Mistrzów

Jestem przekonany, że za 5-10 lat będziemy w stanie osiągać sukcesy w Lidze Mistrzów, w piłkarskich mistrzostwach świata i Europy – ocenił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że we współpracy z PZPN można stworzyć „machinę” szkolenia polskich piłkarzy.

Szef rządu brał udział w konferencji na Stadionie PGE Narodowy towarzyszącej prezentacji programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

„Jest to bardzo ważny krok w kierunku szkolenia naszych dzieci i młodszej młodzieży idących w setki może nawet w tysiące certyfikowanych szkółek” – mówił premier.

Dodał, że dzięki takim szkółkom i współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej można „stworzyć wielką machinę szkolenia polskich piłkarzy i piłkarek”, która za kilka lat przyniesie owoce.

„Jestem przekonany, że za 5-10 lat będziemy w stanie osiągać to co nam się marzy, i w Lidze Mistrzów, i na mistrzostwach Europy, świata, radować polskich kibiców” – ocenił Mateusz Morawiecki.

Uczestniczący w konferencji minister sportu Witold Bańka dodał, że certyfikowanie szkółek piłkarskich to inwestycja w fundamenty w sport dzieci i młodzieży.

„Projekt certyfikacji akademii piłkarskich, szkółek piłkarskich to nie jest tylko inwestycja w polską piłkę, ale to jest inwestycja w przyszłość polskiego sportu” – zaznaczył Witold Bańka.

PAP/RIRM

drukuj