Kraków: w związku z 20-leciem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka odbędzie się „Święto Życia”  

W Krakowie odbędzie się dziś „Święto Życia”. Wydarzenie jest powiązane z 20-leciem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP Sióstr Felicjanek, gdzie sprawowana będzie Msza święta. Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Następnie uczestnicy „Święta życia” udadzą się do Kina Kijów. Tam odbędzie się gala jubileuszowa. Rozpocznie ją premiera płyty zespołu „Jakubowe Muszelki”, która w całości jest poświęcona rodzinie.

Po koncercie zostaną przyznane wyróżnienia działaczom pro-life – mówi Wojciech Zięba, prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Po pierwsze chcemy podziękować dobremu Bogu za to, co udało się osiągnąć przez te 20 lat działalności. Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka miejsce w przestrzeni publicznej widzi prowadząc działalność edukacyjną. My uczymy szacunku do życia. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do życia. Życie ludzkie powinno być chronione na każdym jego etapie – zaraz po jego rozpoczęciu, czyli w momencie poczęcia, jak i w wieku dojrzałym, w którym powinno być zabezpieczone, chronione, a nie skracane. To jest główny cel naszej działalności. Za to chcemy dziękować – za to, co się udało osiągnąć, za to, że ilość aborcji w Polsce zdecydowanie spadła w ciągu ostatnich 20 lat, a także przedstawić plany na przyszłość. Chcemy po prostu ten czas spędzić wspólnie, poznając się z naszymi sympatykami – zaznacza Wojciech Zięba.

Odbędzie się też zbiórka charytatywna na Fundusz Dziecka Chorego. Jest to program pomocy materialnej dla rodzin podejmujących trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Rodzina objęta tym wsparciem otrzymuje pomoc finansową w wysokości 5 tys. zł.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka założył dr inż. Antoni Zięba w 1999 r. Jego misją jest troska o życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz pomoc charytatywna osobom potrzebującym.

RIRM

drukuj