fot. PAP

Holandia chce eutanazji noworodków?

Po zalegalizowaniu aborcji czyli zabijania nienarodzonych dzieci, w Holandii może dojść do zalegalizowania eutanazji noworodków.

Jak podaje jeden z portali internetowych środowisko medyczne w tym kraju chce wprowadzić w życie tzw. Protokół z Groningen. Zawiera on wytyczne dotyczące postępowania z nieuleczalnie chorymi i poważnie cierpiącymi noworodkami.

Nie legalizuje on eutanazji nowo narodzonych dzieci, a określa warunki, które muszą zostać spełnione, by lekarz mógł liczyć na odstąpienie od kary.

Oznacza to że nawet 650 spośród 175 000 dzieci rodzących się w Holandii co roku, może zostać zabitych, ponieważ spełniają one wytyczne ustanowione w Protokole z Groningen.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz – etyk podkreśla, że to działanie wpisuje się w obłąkaną wręcz walkę o jakość życia społeczeństw konsumpcyjnych, która całkowicie wyklucza osoby niepełnosprawne, cierpiące, chore.

– Do tej pory takie działanie było widać w tym froncie walki eutanatycznej wokół schyłku ludzkiego życia, wokół ludzi terminalnie chorych, cierpiących, niepełnosprawnych. W tej chwili bardzo znacząco przesunęło się to w stronę początków ludzkiego życia. Zauważmy, że aborcja z tzw. względów medycznych oznacza zabijanie dzieci u których rozpoznaje się wady wrodzone. Te rozpoznanie nie zawsze dokonane jest w sposób obiektywny i pewny. Po drugie, mamy do czynienia z eutanazją noworodków, która jest inną formą tzw. aborcji postnatalnej, a więc w gruncie rzeczy eutanazji noworodków. Aborcja postnatalna oznaczała etyczną zgodę na eliminację dzieci upośledzonych, czy dzieci niechcianych przez rodziców z takich czy innych względów do 30 dnia po urodzeniu mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Etyk dodaje, że siłą rzeczy nasuwa się tu historia Sparty.

Sparta czyniła przed wiekami dokładnie to samo. Jak wiemy, po Sparcie nie zostało kompletnie nic. Nawet żaden ślad materialnej kultury, nie wspominając o kulturze duchowej. Zostało tylko złowrogie wspomnienie. Można więc powiedzieć, że te kultury euroatlantycka, współczesna zachodnia zmierzają dokładnie w tym samym kierunku – do samozagłady i samozniszczeniaalarmuje ks. prof. Paweł Bortkiewicz

RIRM

 

drukuj