Grzegorz Janik może objąć mandat poselski po Bolesławie Piesze

Grzegorz Janik może objąć mandat poselski po Bolesławie Piesze, który zwyciężył w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim. Janik nie będzie debiutował w parlamencie; dwukrotnie zasiadał w ławach sejmowych, jako poseł V i VI kadencji. 

Jak potwierdza Państwowa Komisja Wyborcza miejsce w Sejmie po Bolesławie Piesze może objąć Grzegorz Janik, jeśli wyrazi na to zgodę. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał czwarty wynik z listy PiS, otrzymując 5236 głosów i nie dostał się do Sejmu.

Janik swoją karierę parlamentarną rozpoczął w 2005 roku, kiedy z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany posłem V kadencji w okręgu rybnickim. Po raz drugi uzyskał mandat poselski w 2007 roku, otrzymując wówczas 7570 głosów.

Janik w poprzednich kadencjach zasiadał w sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej oraz w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. W latach 2002-2005 zasiadał w sejmiku śląskim.

Janik ukończył studia na Wydziale Nauczycielskim Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i jako nauczyciel wychowania fizycznego, a później dyrektor pracował w Zespole Szkół Podstawowych nr 3 w Rybniku.

Dotychczasowy poseł PiS w okręgu rybnickim Bolesław Piecha pokonał w niedzielę w wyborach uzupełniających do Senatu siedmiu innych kandydatów, którzy ubiegali się o mandat po zmarłym w styczniu senatorze Antonim Motyczce (PO). Uzyskał 28,48 proc. głosów.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl