Dzieci z PKRD u Matki Bożej Częstochowskiej

Na Jasnej Górze rozpoczęła się XV Ogólnopolska Pielgrzymka PKRD. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Wierzę w Ciebie, Boże żywy”. W komunii z dziećmi zgromadzonymi na Jasnej Górze trwać będzie Fatima – zapowiedział ks. Carlos Cabecinhas, rektor Sanktuarium Fatimskiego. Wyraził ogromną radość z pielgrzymki PKRD na Jasna Górę. Powiedział, że „to daje nam pewność, że Bóg nie zapomni o nas nigdy”.

Dzieci zebrane na placu przed sanktuarium wysłuchały świadectw i spotkały się z Madzią Buczek, założycielką PKRD.  Radośnie chwaliły Boga podczas koncertów: zespołu „Dzieci z Brodą” oraz ks. bp. Antoniego Długosza, z którym odśpiewały tango „San Damiano”, utwór dedykowany Ojcu św. Franciszkowi.

Po koncertach dzieci odmówiły różaniec. Punktem centralnym spotkania jest Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza, biskupa pomocniczego częstochowskiego. Po Mszy św. odbędzie się konkurs niespodzianka z nagrodami.

Program XV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci:
11.00 – zawiązanie wspólnoty
– czas świadectw
– spotkanie z Madzią Buczek – założycielką PKRD
11.30 – koncert w wykonaniu zespołu Dzieci z Brodą
12.30 – koncert w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza
12.50 – modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Madzia Buczek
13.00 – Eucharystia, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. bp Antoni Długosz

Celem corocznym spotkań członków PKRD i najmłodszych odbiorców Radia Maryja i TV Trwam na Jasnej Górze jest odnowienie Ewangelii Miłości – stwierdził o. Piotr Dettlaff, opiekun PKRD. Zapowiedział, że jak co roku do Najlepszej Matki przybędą dzieci z Polski i wielu miejsc świata.

– Pielgrzymujemy po to, aby odświeżyć w swoich serach Ewangelię Miłości do Pana Boga i każdego człowieka. Od wielu lat pielgrzymka PKRD na Jasną Górę jest najliczniejszą dziecięcą pielgrzymką przybywającą przed tron Matki Bożej – Królowej Polski. Jest nas ponad 10 tys. dziecięcy serc z różnych zakątków naszej ojczyzny. Od wielu lat są z nami – i będą także w tym roku – nasi Przyjaciele ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, będą dzieci z Ukrainy, Słowacji, Czech i Szwajcarii – dodał o. Piotr Dettlaff.

Ojciec Piotr Dettlaff CSsR powiedział też, że tegoroczna pielgrzymka wpisuje się w trwający Rok Wiary i jest odpowiedzią na wołanie Matki Bożej.

– Od 15 lat pielgrzymujemy do Matki Bożej – Królowej Polski, do serca naszego narodu, aby jeszcze raz odpowiedzieć na Jej wołanie, które rozbrzmiewa w tak wielu sanktuariach całego świata: odmawiajcie codziennie różaniec. My jesteśmy odpowiedzią Matki Bożej – wesołą różańcową rodzinką, która każdego dnia bierze do swoich dłoni różaniec i wyprasza potrzebne łaski dla Kościoła, Ojczyzny, całego świata. Wyprasza je także dla Radia Maryja, TV Trwam i dzieł, które powstały przy naszej katolickiej rozgłośni – powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR.  

Na znaczenie modlitwy różańcowej zwróciła również uwagę Madzia Buczek, założycielka PKRD. Stwierdziła, że jest ona szczególnie potrzebna w dzisiejszych czasach ataków na dzieci.

– W dzisiejszych czasach widzimy wielki atak na dzieci. Jest on skierowany na to żeby wydrzeć z ich serc wiarę, Pana Boga, niewinność. Najskuteczniejszą ochroną jest modlitwa różańcowa, oddanie pod opiekę Matce Najświętszej, aby Ona prowadziła, chroniła dzieci, opiekowała się nimi, by mogły wzrastać, trwać przy Bogu i dawać świadectwo – powiedziała Madzia Buczek.       

Ks. Carlos Cabecinhas, rektor Sanktuarium Fatimskiego, powiedział że dziecięca modlitwa jest szczególnie ważna, bo to właśnie dzieci wybrała Maryja na swoich powierników.

– Nie możemy nigdy zapomnieć, że Maryja wybrała właśnie dzieci na powierników swojego orędzia. One są w centrum tego przesłania, nie dlatego, że jest ono infantylne, ale dlatego, że właśnie dzieci są prostego, czystego serca, one słuchają, podejmują wezwanie Matki Bożej i niosą dalej Jej orędzie. Każdego roku spotykamy dzieci gotowe usłyszeć orędzie, wypełniać prośby Matki Bożej i nieść innym to co Matka Boża chce nam powiedzieć – powiedział ks. Carlos Cabecinhas.

Ks. Carlos Cabecinhas wyraził ogromną radość z pielgrzymki PKRD na Jasną Górę i zapewnił o komunii z najmłodszymi czcicielami Maryi.

– Moje serce przepełnia ogromna radość wiedząc, że grupy dzieci modlą się i spotykają w Częstochowie. To znak ogromnej nadziei dla nas wszystkich, ponieważ oznacza, że dzieci i młodzi ludzie są uważni na zaproszenie Matki Bożej. To daje nam pewność, że Bóg nie zapomni o nas nigdy. Życzę więc wam wszystkiego dobrego i zapewniam, że w tym dniu waszego pielgrzymowania my w Fatimie będziemy trwać w komunii z wami – powiedział ks. Carlos Cabecinhas.

RIRM/Nasz Dziennik

drukuj