fot: Dominika Baraniec/radiokrakow.pl

Dolnośląskie: od soboty na stokach w Karpaczu i Szklarskiej Porębie policyjne patrole narciarskie

Policjanci od soboty będą patrolować na nartach stoki w Karpaczu i Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku. Policyjne patrole będą czuwać nad bezpieczeństwem narciarzy głównie w weekendy i święta. Łącznie w akcji „Bezpieczne stoki” weźmie udział w Karkonoszach 20 policjantów.

Policjanci patrolują stoki narciarskie na Dolnym Śląsku już od kilku lat. Jak poinformował PAP Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji, działania funkcjonariuszy mają przede wszystkim charakter prewencyjny.

„Policjanci zwracają baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki, legitymują osoby podejrzanie się zachowujące, zwracają uwagę na kulturę jazdy na stoku oraz zachowanie w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad” – wyliczał Jabłoński.

Policjant podkreślił, że funkcjonariusze będą pilnować, by na stokach były przestrzegane regulaminy obiektów narciarskich oraz „dekalog narciarski” opracowany przez FIS.

„To swoisty kodeks drogowy na stokach” – wskazał Jabłoński. Policyjne patrole pomagają również ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy.

Policjanci na stokach narciarskich będą prowadzone przede wszystkim w weekendy i święta, a podczas ferii także w dni powszednie.

Wojciech Jabłoński zwrócił uwagę, że odkąd funkcjonariusze pojawili się na stokach spadła liczba kradzieży sprzętu narciarskiego i włamań do samochodów.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl