fot. flickr.com

Dolnośląskie: funkcjonariusze SG zatrzymali Polaka poszukiwanego za usiłowanie zabójstwa

35-latka poszukiwanego przez policję za usiłowanie zabójstwa zatrzymali na dk 94 funkcjonariusze Straży Granicznej i niemieckiej policji ze wspólnej polsko-niemieckiej placówki w Ludwigsdorfie.

Funkcjonariusze polsko-niemieckiego patrolu pełniąc w czwartek wspólnie służbę na dk 94 wytypowali do kontroli samochód osobowy marki lexus na polskich numerach rejestracyjnych. Podczas legitymowania okazało się, że jako pasażer autem podróżuje 35-letni Polak, który od marca 2019 roku poszukiwany jest na podstawie listu gończego przez Prokuraturę Rejonową w Żyrardowie – przekazała w piątek PAP mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wyjaśniła, że powodem poszukiwania był jego udział w bójce i pobiciu z następstwem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Polaka poszukiwała także policja w Żyrardowie. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa.

Rzeczniczka dodała, że w trakcie zatrzymania okazało się, że poszukiwany 35-latek ma przy sobie blisko 19 gram amfetaminy o wartości ponad 2,2 tys. zł i jest pod wpływem substancji odurzających.

„Po sporządzeniu dokumentacji służbowej poszukiwany został przekazany funkcjonariuszom policji ze Zgorzelca” – poinformowała mjr Joanna Konieczniak.

PAP

drukuj