fot. TV Trwam News

Dofinansowanie na inwestycje drogowe dla pięciu polskich miast

481 milionów złotych to kwota jaką Unia Europejska przeznaczyła na dofinansowanie dróg dla pięciu miast w Polsce. Dotacja obejmie Kraków, Gliwice, Bydgoszcz, Leszno i Tarnów.

Dzięki środkom swoją infrastrukturę drogową będą mogły rozbudować: Kraków, Gliwice, Bydgoszcz, Leszno i Tarnów. Jak poinformował minister rozwoju, wicepremier Mateusz Morawiecki, miasta, które otrzymają pieniądze, zostały wyłonione w ramach konkursu. Rozbudowa dróg to dobra wiadomość nie tylko dla poszczególnych miast, ale i dla całego kraju – wskazał podczas podpisania umów o dofinansowaniu wiceminister rozwoju, Witold Słowik.

– To działanie dotyczy dróg krajowych poza siecią TEN-T, przechodzących przez miasta na prawach powiatu. 8 lutego nastąpiło podpisanie czterech umów. Teraz podpisaliśmy pięć kolejnych umów z miastami: Kraków, Gliwice, Bydgoszcz, Leszno i Tarnów. Wartość środków unijnego dofinansowania dotyczący pięciu umów wynosi ponad 480 milionów złotych. Jest to znacząca kwota – powiedział wiceminister rozwoju, Witold Słowik.

Najwięcej, bo aż 179 milionów złotych, wpłynie na konto Krakowa.

RIRM

drukuj