fot. PAP/DPA

Baltic Pipe gotowy do odbioru gazu

Tomasz Stępień, prezes Gaz-Systemu, powiedział, że Baltic Pipe jest już nagazowany i gotowy do odbioru gazu. Szef spółki uczestniczył w konferencji energetycznej w Rzeszowie.

Uroczystość oddania do użytku strategicznego dla naszego bezpieczeństwa energetycznego inwestycji zaplanowano na 27 września 2022 roku.

– Trwają ostatnie przygotowania i od 1 października ruszą dostawy. To jest symboliczna inwestycja, dlatego że wieńczy 30 lat zmagań Polski w zakresie dywersyfikacji dostaw gazu. Przepustowość na zaciągu umożliwi całkowite zastąpienie dostaw gazu, które dotychczas do Polski płynęły z Federacji Rosyjskiej – mówił Tomasz Stępień.

Baltic Pipe łączy polski i duński system przesyłu gazu, dzięki czemu do Polski trafi gaz z szelfu norweskiego.

Gazociąg będzie mógł transportować 10 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie do naszego kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl