fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Mazurek: Rozszerzenie „500 plus” dowodem na to, że rodzina jest priorytetem rządu PiS

Rozszerzenie „500 plus” na pierwsze dziecko to propozycja, która spełnia oczekiwania Polaków i postawi Polskę w czołówce państw europejskich jeśli chodzi o politykę rodzinną – powiedziała w Sejmie rzecznik PiS Beata Mazurek.

Wicemarszałek Sejmu przedstawiła podczas sejmowej debaty stanowisko partii rządzącej na temat poszerzenia tego programu. Procedowana nowela ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zakłada, że prawo do świadczenia „500 plus” będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18. roku życia – także jedynacy, bez względu na dochody rodziny.

„500 plus” to najważniejszy i najistotniejszy projekt stanowiący przełom w polskiej polityce prorodzinnej – podkreśliła w Sejmie Beata Mazurek. Rozszerzenie go – jak dodała – pozwoli poprawić jakość życia wszystkich rodzin.

– To propozycja, która spełnia oczekiwania Polaków. Objęcie wszystkich dzieci omawianym świadczeniem oznacza, że 4 proc. PKB trafi do rodzin. To wzrost o 125 proc. wydatków w stosunku do 2015 roku. Taki poziom wydatków na politykę rodzinną stawia Polskę w czołówce państw europejskich, a nie – jak to było za rządów PO-PSL – w ogonie i jest dowodem na to, że wsparcie rodzin jest priorytetem rządu PiS – zaznaczyła Beata Mazurek.

Projekt został skierowany do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

RIRM

drukuj