fot. Michał Szyplinski

Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim

Ponad 400 zawodników wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim w Zakopanem. Impreza oficjalnie rozpocznie się w niedzielę, ale pierwsze starty zaplanowano na poniedziałek.


 – Cieszymy się, że tak wielu zawodników zgłosiło swój udział w AMPach. Poziom powinien być naprawdę wysoki. Na stoku Harenda w akcji zobaczymy między innymi jednego z najlepszych polskich narciarzy alpejskich – Adama Chrapka, który ma na swoim koncie dwanaście startów w Pucharach Świata w narciarstwie – wyjaśnia Rafał Jachimiak, dyrektor biura AZS Warszawa.

Na listach startowych są przedstawiciele aż 52 uczelni z Bydgoszczy, Chorzowa, Gdańska, Gliwic, Katowic, Kielc, Konina, Krakowa, Leszna, Lublina, Łodzi, Nysy, Olsztyna, Opola, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Warszawy i Wrocławia. Sportowcy rywalizować będą w poniedziałek w slalomie gigancie a we wtorek i środę w slalomie. Mistrzostwa zakończą się w środę wieczorem, a dzień później uczestnicy wyjadą z Zakopanego.

Choć impreza odbywa się w Tatrach, to organizatorem narciarskich AMP jest AZS Warszawa. Sportowcy studenci będą rywalizować trasach na stoku Harenda. Impreza jest dofinansowywana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem rozgrywek jest Grupa LOTOS.

W ten weekend odbywają się równolegle Akademickie Mistrza Polski w futsalu, które rozgrywane są w Opolu.

Biuro Prasowe AZS/Sport.RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl