Katolik broni życia
Ci, którzy określają się jako wierzący, a są za aborcją czy in vitro,
nie są wierzącymi razem z Kościołem. Obrona życia od poczęcia do naturalnej
śmierci to obowiązek każdego katolika. Podkreślił to wczoraj wieczorem w
sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ks. bp Teofil Wilski.
W homilii ks. bp Teofil Wilski przypominał, że nie wolno odbierać człowiekowi
życia na żadnym jego etapie. – Szatan próbuje nas dziś oswoić z cywilizacją
śmierci, z aborcją czy z in vitro – wskazywał. Apelował w tym kontekście o
czujność, ponieważ pojawiają się ludzie, tzw. autorytety, którzy choć określają
się katolikami, oswoili się już z tą okropną cywilizacją i chcą zachować postawę
poprawności politycznej. – Twierdzą, że są za aborcją, za in vitro, a przecież
to jest zabijanie. Tak wierzący nie są wierzącymi razem z Kościołem – podkreślił
ks. bp Wilski.
Po Mszy św. ordynariusz kaliski ks. bp Stanisław Napierała zwracał uwagę, że
prawo do życia oznacza najpierw prawo do narodzenia się, a dopiero potem
obowiązki innych ludzi, by to życie mogło się rozwijać. Zaznaczył, że oswojeni z
cywilizacją śmierci ludzie, nawet ci, którzy mają najważniejsze zadania w
społeczeństwie, zamiast pomagać człowiekowi, służą zabijaniu.
Obecny na uroczystości o. Tadeusz Rydzyk CSsR nawiązał do 20. rocznicy powstania
Radia Maryja. – Mam takie marzenie, by wszyscy Polacy przyjęli, że są uczniami
Chrystusa, szli i głosili Go na różne sposoby – powiedział dyrektor toruńskiej
rozgłośni. – Media w świecie i w Polsce idą jak walec po naszych rozumach. A jak
się żyje bez prawdy, to się ginie. Każdy więc musi być siewcą – apelował.
Małgorzata Pabis
