PAP/EPA

Watykan: Papież Franciszek rozpoczął w Watykanie nowy cykl katechez o modlitwie Ojcze Nasz

Papież Franciszek rozpoczął w Watykanie nowy cykl katechez o modlitwie Ojcze Nasz. Dziś podczas audiencji Ojciec Święty wskazał na Pana Jezusa jako nauczyciela modlitwy.

Papież przypomniał, że Jezus modlił się intensywnie w wydarzeniach publicznych, uczestnicząc w liturgii swego narodu, szukał również miejsc sprzyjających refleksji, oddalonych od zawirowań świata, miejsc, które pozwoliłyby zstąpić do tajemnic Jego duszy.

Ojciec Święty Franciszek zaznaczył, że Jezus modlił się tak jak każdy człowiek na świecie. Jednak w jego sposobie modlitwy zawarta była pewna tajemnica, skoro uczniowie skierowali błaganie: „Panie, naucz nas się modlić”.

Jezus nie odmawia, nie jest zazdrosny o swoją bliskość z Ojcem, ale przyszedł właśnie po to, aby wprowadzić nas w tę relację. I tak staje się nauczycielem modlitwy dla swoich uczniów, podobnie jak z pewnością chce nim być dla nas wszystkich. Także my musimy mówić – Panie naucz mnie modlić się – mówił papież Franciszek.

Na zakończenie audiencji Papież pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

Witam polskich pielgrzymów. W sposób szczególny pozdrawiam redaktorów sekcji polskiej Radia Watykańskiego, która w tych dniach obchodzi 80. rocznicę założenia. Dziękuję wam za waszą służbę dla papieża i dla Kościoła. W najbliższą niedzielę obchodzony będzie 19 dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z wdzięcznością myślę o wszystkich, którzy przez modlitwę i konkretne dzieła wspierają wspólnoty kościelne w krajach sąsiadujących. Wszystkim życzę spokojnego i pełnego łaski czasu Adwentu. Z serca wam błogosławię – powiedział Papież.

Katecheza Papieża w całości będzie dostępna na stronie internetowej Radia Maryja.

RIRM/TV Trwam News

drukuj