Spektakl teatralny Rotmistrz Pilecki. Ofiarowanie w Muzeum Pamięć i Tożsamość w Toruniu

Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu zaprasza na spektakl teatralny pt. „Rotmistrz Pilecki. Ofiarowanie”. Sztuka będzie wystawiana w dniach 9-10 marca bieżącego roku. Ceny biletów zaczynają się od 35 złotych.

Sztuka „Rotmistrz Pilecki. Ofiarowanie” zostanie wystawiona przez grupę teatralną „Rzeczpospolita apostolska” z Ostrowi Mazowieckiej wraz z udziałem studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W sumie wystąpi w niej 20 aktorów.

Scenarzysta i historyk, Sławomir Konarzewski, oparł fabułę sztuki na słynnym „Raporcie Rotmistrza Pileckiego” z 1945 roku. Dokument ten jest wstrząsającym zapisem zbrodni, który pokazuje obraz więźniów z obozu zagłady. Nie jest to jednak jedyny wątek spektaklu. Pokazuje on także powojenne losy polskiego bohatera.

Ze względu na niezwykły walor edukacyjny sztuki organizatorzy zachęcają do jej obejrzenia szczególnie ludzi młodych. Ze względu na przedstawienie wydarzeń z obozu koncentracyjnego Auschwitz i katowni Urzędu Bezpieczeństwa jest ona przeznaczona dla osób powyżej 15. roku życia.

Spektakl „Rotmistrz Pilecki. Ofiarowanie” wystawiony zostanie dwukrotnie w Audytorium Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu:

9 marca (sobota) o godz. 19.00,

10 marca (niedziela) o godz. 14.00.

Czas trwania sztuki to 2,5 godziny. W jej trakcie przewidziana jest przerwa, podczas której będzie można skorzystać z kawiarni Muzeum.

Bilety w cenie 39 zł i 35 zł (balkon) można nabyć, pisząc na adres mailowy [email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu: 536 682 980.

***

Reżyseria – Piotr Trentowski

Scenariusz – Sławomir Konarzewski

Muzyka – Paweł Andruszkiewicz

Scenografia – Kazimierz Szostak

Udział studentów AKSiM:

Maria Pilecka – Gabriela Kaźmierczak

dr Władysław Dering – Krzysztof Brauer

Żołnierz SS/ Urzędnik UB – Krystian Kuczkowski

Więzień – Kamil Sacharzewski

 

radiomaryja.pl

drukuj