VII Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego

W dniach 26-28 września w Radomiu odbędzie VII Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego pod hasłem „Wiara a jakość posługi”.

Prelekcje wygłoszą eksperci w dziedzinie opieki nad chorymi. Konferencja rozpocznie się w piątek o godz. 18.00 w gmachu Wyższej Szkoły Biznesu im. bp Jana Chrapka w Radomiu. Potrwa do niedzieli.

Konferencja będzie przebiegała pod hasłem „Wiara a jakość posługi”.  Jest skierowana do lekarzy, pielęgniarek, psychologów, psychoonkologów, rehabilitantów, fizjoterapeutów, duszpasterzy, studentów, alumnów wyższego seminarium duchownego, uczniów szkół średnich oraz zainteresowanych posługą chorym w hospicjach.

Wśród prelegentów będą osoby doświadczone w posłudze chorym, wolontariusze medyczni i niemedyczni, lekarze, pielęgniarki, bibliści, teolodzy, psycholodzy, psychoonkolodzy, pedagodzy i inni.

Honorowy patronat nad konferencją objęli m.in.: Prymas Polski J.E. Ks. Abp Wojciech Polak, Ordynariusz Diecezji Radomskiej J.E. Ks. Bp Henryk Tomasik oraz Opiekun Ruchu Hospicyjnego z ramienia KEP J.E. Ks. Bp Stefan Regmunt.

PLAN [zobacz]

RIRM

drukuj