Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ks. bp J. Piotrowski: Poświęcenie pojazdu nie wystarczy, jeżeli nie będziemy odpowiedzialni

O roztropności na drodze przypominał w niedzielę 22 lipca ksiądz biskup Jan Piotrowski. Ordynariusz diecezji kieleckiej odprawił Mszę św. w intencji kierowców, podczas której poświęcił pojazdy znajdujące się na placu przed Bazyliką Katedralną. 25 lipca przypada dzień św Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji w Kielcach odbył się Ogólnopolski Festyn Misyjny św. Krzysztofa.

Ksiądz biskup Jan Piotrowski w wypowiedzi zaznaczył, że poświęcenie auta, czy motoru nie zmieni jego kształtu. Ma ono jedynie przypominać o tym, do czego pojazd został stworzony.

Podczas festynu misyjnego policjanci przypominali o profilaktyce. Prezentowali też narkogogle i alkogogle. Urządzenia te, po przymierzeniu pokazują, jak postrzega świat osoba po spożyciu alkoholu, czy narkotyków. Zgromadzeni przy stoisku próbowali swoich sił w starciu z alkogoglami. Jak podkreślali, po tym co przeżyli, nigdy nie wsiądą do auta, nawet po znikomym spożyciu trunku.

Starszy sierżant Joanna Żelezik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypomniała, że bezpieczeństwo na drodze, może nam zapewnić przestrzeganie przepisów i obserwacja.

Trzeba także pamiętać o bezwzględnym zakazie siadania za kółkiem po alkoholu – dodała.

Ogólnopolski Festyn Misyjny Św. Krzysztofa jest inauguracją Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa oraz tygodnia Bezpiecznego Kierowcy.

radio.kielce.pl/ episkopat.pl

drukuj