Kolejna próba prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej

Plantatorzy zawiązali wstępne porozumienie z Ministerstwem Skarbu Państwa ws. koncepcji prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

Resort zapewnia, że chce utrzymać plantatorsko-pracowniczy charakter spółki; jej ostateczny kształt ma zostać ogłoszony po zakończeniu negocjacji.

Jak powiedział Stanisław Lubaś, przewodniczący Sekcji Krajowej Przemysłu Cukrowniczego NSZZ „Solidarność” – powodzenie prywatyzacji bez szkody dla pracowników zależy od odpowiedniej ceny akcji spółki.

– Jest to propozycja, która, jeżeli będzie odpowiednia cena akcji, to być może jest do rozważenia; to musi być jednak odpowiednia cena akcji. Nie wiadomo jaka ona jest w tej chwili. Spółka znajduje się w trudnej sytuacji, ponieważ ceny cukru gwałtownie spadły. Pieniądze, które 3 lata temu były na prywatyzację w sumie 1 mld 250 mln zł, które zostały przekazane do Skarbu Państwa, zniknęły. To była ta suma, która w znacznej mierze miała pomóc pracownikom i plantatorom w nabywaniu akcji – powiedział Stanisław Lubaś.

Jest to już trzecia próba prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

Dyrektor biura Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego Kazimierz Kabza powiedział, że kierunkowe uzgodnienia zostały już przyjęte; teraz będą odbywały się już tylko spotkania robocze.

KSC jest największym w Polsce i siódmym co do wielkości producentem cukru w Europie. Powstała w 2003 r. Jej udział w krajowym rynku wynosi blisko 40%.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl