7. Niedziela zwykła – 23.02.2020

Świątynia jest  otwarta w godzinach od 6.00 do 19.00. Intencje mszalne oraz ofiary na Radio Maryja i dzieła z nim związane, a także prośby i podziękowania na nowenny można  składać w zakrystii. W tym tygodniu w naszym Sanktuarium:

                                

PONIEDZIŁEK 24  luty

W każdy poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. o godz. 18,oo modlimy się za Radio Maryja i dzieła z nim związane oraz za Rodzinę Radia Maryja. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tych intencjach.

W poniedziałki na godz. 19.00 zapraszamy chętnych do czytania Słowa Bożego w czasie Mszy św.  Jest to czas niezbędnego przygotowania do tej posługi. Zapraszamy także chętnych panów do posługi ministranta (także emerytów), oraz do Męskiej Róży Żywego Różańca

    

WTOREK 25 luty

Nowenna do św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. porannej, o godz. 11.30 i 17.30 . Podziękowania i prośby można składać w wyłożonej w świątyni księdze, w zakrystii bądź drogą elektroniczną: sanktuarium@radiomaryja.pl

W czasie Mszy św. o godz. 12.00 będziemy także modlić się o świętość rodzin. Po Mszy św. o godz. 12.00 w kaplicy adoracji odmawiany jest różaniec w intencji dzieci i wnuków, o wytrwanie w wierze.

Dziś po Mszach św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00 odbędzie się nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Czynić to będziemy każdego 25 dnia miesiąca nawiązując do tradycji, którą zapoczątkował św. Alfons Maria de Liguori – założyciel Redemptorystów. Zapraszamy rodziny z dziećmi, a także wszystkich, którzy chcą w tym dniu uczcić tajemnicę Wcielenia Syna Bożego i wyprosić Boże błogosławieństwo dla dzieci. Będzie to także okazja do przebłagania za grzechy aborcji.

ŚRODA 26 luty

Dziś  Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu.  W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa codziennie (oprócz środy) po Mszy św. o godz. 12.00, w piątki także po Koronce do Miłosierdzia Bożego i po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. We Środę Popielcową Msze św. o godz. 7.00, 12.00, 15.00 i 18.00. Dziś, ze względu na Środę Popielcową nie będzie nabożeństwa Drogi Maryi.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30  Prośby i podziękowania składamy na stoliku pod chórem.

CZWARTEK 27  luty

O godz. 11.30 różaniec w intencji gorliwych i charyzmatycznych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 12.00 Msza św. w intencji nowych powołań.

O godz. 16.30 w kaplicy adoracji odbywa się godzinna wspólna modlitwa Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej adoracji

  1. Spowiedź w Sanktuarium: w dni powszednie w godzinach od 7.oo do 8.oo; od 11.oo do 13.oo i od 17.oo do 19.oo. W niedziele i święta w godzinach od 8.oo do 9.oo, od 11.oo do 13.oo i od 17.oo do 19.oo.
  1. 1 marca w niedzielę przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w intencji tych bohaterskich obrońców Ojczyzny o godz. 12.00.
  1. W niedzielę 1 marca w czasie Mszy św. o godz. 12.00 zostaną do naszej świątyni wprowadzone relikwie św. Kazimierza królewicza. Mszy św. będzie przewodniczył bp Oleg Butkiewicz z diecezji witebskiej na Białorusi. Zapraszamy do udziału, zwłaszcza tych, których patronem św. Kazimierz.
  1. 14 marca w sobotę wspomnienie liturgiczne św. Klemensa Hoffbauera patrona piekarzy, kelnerów i cukierników. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy przedstawicieli zawodów, którym patronuje św. Klemens.
  2. 19 marca we środę przypada uroczystość św. Józefa – dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, w rodzinach i w świecie. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie osoby, których patronem jest św. Józef. Nowenna do św. Józefa rozpocznie się 10 marca.
  1. Zbliżają się wybory prezydenckie w naszej Ojczyźnie Podobnie jak podczas wyborów parlamentarnych pragniemy poprzez post i modlitwę wyprosić prezydenta szanującego i zachowującego wartości chrześcijańskie. Dlatego zachęcamy do podjęcia jednego (lub więcej) dnia postu o chlebie i wodzie, udziału we Mszy św. i modlitwy za Polaków, aby dokonali dobrego, przemyślanego wyboru. Osoby chętne do podjęcia tego szturmu modlitewnego prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  1. Zapraszamy do wzięcia udziału w modlitewnym wsparciu posłów i senatorów. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii.
  2. Zachęcamy także, aby uczcić zbliżającą się setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II (18 maja 2020) zamawiając Msze św. w intencji gorliwych i charyzmatycznych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Szczególnym dniem modlitw o powołania jest każdy I czwartek miesiąca. Dodatkowe informacje w zakrystii, tel. 693 168 247. W Sanktuarium powstaje księga  Mszy św. – dar na 100-lecie urodzin Ojca św.
  3. Zachęcamy do dokonania odpisu 1% podatku na fundację Nasza Przyszłość. Bliższe informacje można uzyskać na stronie www.radiomaryja.pl lub w „Naszym Dzienniku”. W zakrystii można także zostawić PIT do rozliczenia.

Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
ul. Droga Starotoruńska 1,
87-100 Toruń
tel. 693 168 247; e-mail: sanktuarium@radiomaryja.pl