Na pewno rezygnujemy z długoterminowego kontraktu, który wygasa pod koniec 2022 roku. Nie mamy intencji, żeby go przedłużać, gdyż to jest uzależnienie od niepewnego dostawcy. Będziemy mieli możliwość sprowadzenia 100 proc. naszego zapotrzebowania z innych światowych źródeł – mówił Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Odniósł się w ten sposób do budowy Baltic Pipe i uniezależnienia się od rosyjskiego gazu.
Skopiuj adres i wklej go w swoim WordPressie, aby osadzić
Skopiuj i wklej ten kod na swoją witrynę, aby osadzić element