Serie A. Premierowy ligowy gol Kamila Glika w tym sezonie

Kamil Glik z pierwszym ligowym golem w Serie A w sezonie 2020/2021. Stoper Benevento wpisał się na listę strzelców w zremisowanym 2:2 meczu z Parmą. Dla Glika to pierwsze od kwietnia 2015 roku trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

Benevento Calcio – Parma Calcio 2:2 (1:0)
Kamil Glik 23’ Artur Ionita 67’ – Jasmin Kurtic 55’ Dennis Man 88’

Poprzednią bramkę w Serie A polski obrońca zdobył będąc jeszcze graczem Torino. Trafił wówczas w meczu z Atalantą Bergamo w sezonie 2014/2015, który zakończył z imponującym jak na stopera dorobkiem 7 ligowych goli. W rozgrywkach 2015/2016 nie strzelił w lidze ani jednego gola, a od sezonu 2016/2017 od sezonu 2019/2020 przywdziewał barwy ekipy AS Monaco.

Glik otworzył wynik spotkania Benevento-Parma w 23 minucie. Polak doszedł do piłki zagranej głową przez Federico Barbę i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Gol reprezentanta Polski nie pomógł jednak w ostatecznym rozrachunku w wywalczeniu trzech punktów przez zespół Filippo Inzaghiego. Parma zdołała doprowadzić do remisu 2:2 w 88. minucie spotkania.

Dla Kamila Glika – który w starciu z Parmą rozegrał pełne 90 minut – był to 27. ligowy występ w tym sezonie. Benevento po 29 kolejkach Serie A zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 30 punktów. Zespół Polaka ma osiem punktów przewagi nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej – Cagliari.