fot. organizatorzy

Misterium Męki Pańskiej w Giżycku

8 kwietnia 2017 r. w godz. 20:00-22:00 na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła TV Trwam oraz Radio Maryja.

Najprawdopodobniej na wzgórzu św. Brunona ponad tysiąc lat temu podczas kolejnej wyprawy misyjnej poniósł śmierć męczeńską św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, mnich benedyktyński, biskup i męczennik. Wzgórze to jest ważnym miejscem w Diecezji Ełckiej. Odbywają się tu wszystkie większe uroczystości religijne, w tym również ewangelizacyjne.

Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu będzie też jedną z form świętowania 25-lecie istnienia Diecezji Ełckiej, które przypada w tym roku. Patronat Honorowy nad Misterium objął  ks. bp Jerzy Mazur SVD, biskup Ełcki oraz burmistrz miasta Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz.

Wspólnota przygotowująca tegoroczne plenerowe widowisko pasyjne istnieje od roku. Ma na swoim koncie 1. edycję Misterium Męki Pańskiej w Giżycku; spektakl „U źródeł przyszłej chwały”, nawiązujący do 1050. rocznicy Chrztu Polski, Wielkiego Jubileuszu Miłosierdzia i ŚDM, wystawiony na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku (z okazji rozpoczęcia „Lata z Chrystusem na Mazurach”) i w Ełku (z okazji ŚDM w Diecezjach) oraz kilka mniejszych wydarzeń o charakterze lokalnym.

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj