Zostań wolontariuszem!

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” im. św. Łazarza w Krakowie dla swojego działania potrzebuje wolontariuszy. Osoby zainteresowane wolontariatem hospicyjnym mogą przyjść na spotkanie, które odbędzie się 13 lutego.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” każdego roku zaprasza do współpracy w niesieniu pomocy osobom chorym. To głównie osoby chore na nowotwory w ostatnim okresie życia. W tym celu organizowany jest kurs dla wolontariuszy opiekunów chorych, po którym można włączyć się do grona osób, które posługują chorym w oddziale stacjonarnym, dziennym oraz w domach rodzinnych chorych lub w zespół pomocy administracyjnej. Grono to wykonuje prace związane z prowadzeniem korespondencji z członkami i angażuje się w programy pozyskiwania funduszy. Jolanta Stokłosa, prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Łazarza”, wskazuje, dlaczego wolontariusze są tak ważni.

– Wolontariusz daje swoją obecność i potrafi towarzyszyć. Ten ostatni okres życia na pewno chcemy przeżyć z osobą, która jest przyjazna i z którą możemy porozmawiać. Ona ma dla nas czas i ten czas jest najważniejszy. Wolontariusze w hospicjum św. Łazarza są od zawsze i bardzo staramy się, żeby byli nadal – zaznacza Jolanta Stokłosa.

Czasem myślimy o tym, jak pomagać innym ludziom, ale potrzeba konkretnego pomysłu. Pan Piotr opowiada, jak trafił do wolontariatu w hospicjum.

– Podczas Mszy św. ksiądz w ogłoszeniach powiedział, że jest nabór na wolontariuszy. Przyszedłem, zrobiłem kurs i potem zaangażowałem się – wskazuje wolontariusz.

Osoby nieuleczalnie chore potrzebują rozmowy, dobroci i miłości drugiego człowieka.

Każdy zainteresowany wolontariatem w hospicjum może przyjść na spotkanie, które odbędzie się 13 lutego o godz. 17.00 w sali seminaryjnej 206. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj