fot. twitter.com/zytarom

Wyruszyła rowerowa pielgrzymka z Łeby do Santiago de Compostela

Z Łeby po porannej Mszy św. wyruszyła pielgrzymka rowerowa do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. W ciągu 28 dni pielgrzymki uczestnicy przejadą prawie 3,5 tysiąca kilometrów.

 

Wyruszyli dzisiaj z samego rana z Łeby. Szlakiem świętego Jakuba w dwadzieścia osiem dni chcą dotrzeć do jego grobu w Santiago de Compostela. Mają dwa cele rowerowej pielgrzymki. [czytaj więcej] 

– Pierwszy jest taki, że jedziemy w intencji powołanych oraz o nowe liczne święte powołania kapłańskie, zakonne i powołania do życia konsekrowanego. Pan mówi: „Proście Pana żniwa; Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało” (Łk 10, 2), więc jedziemy prosić naszym trudem pielgrzymim i naszą modlitwą – wskazał ks. Tomasz Huzarek, moderator Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Pelplińskiej.

– Oraz prośba o to, aby wszyscy ludzie dobrej woli, którzy zechcą, wsparli budujące się hospicjum w Kartuzach – dodał ks. Arkadiusz Drzycimski, także moderator Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Pelplińskiej.

W pielgrzymce bierze udział trzech księży oraz jeden parafianin. Przed nimi prawie 3,5 tysiąca kilometrów.

– Jako proboszcz nie zawsze miałem dostatecznie dużo czasu, aby fizycznie przygotować się do tej wyprawy, ale korzystałem z każdej godziny, z każdej chwili dnia. Kiedy dzień był trochę luźniejszy wsiadałem na rower – powiedział ks. Janusz Chyła, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

https://twitter.com/zytarom/status/1145575265617227776

Szlak św. Jakuba jest jedną z najważniejszych dróg pielgrzymkowych dla chrześcijan.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj