W Wielkim Poście ponad 15 tys. osób modliło się za misjonarzy

Tegoroczna edycja akcji „Misjonarz na Post” przyciągnęła więcej uczestników niż w ubiegłym roku – ponad 15 tysięcy osób. Inicjatywa polegała na duchowym wsparciu polskich misjonarzy.

Za modlitewną pomoc wdzięczni są sami misjonarze, którzy dziękując, przesyłają do organizatorów wiele materiałów.

Zofia Kędziora, koordynator akcji „Misjonarz na Post”, zaznaczyła, że modlitwa za misjonarzy powinna towarzyszyć nam nie tylko w Wielkim Poście czy podczas Triduum Paschalnego, ale poprzez cały rok, tak często, jak to tylko możliwe.

– Każdy z nas, będąc we wspólnocie Kościoła, jest za nią odpowiedzialny a bez misji Kościół zacznie obumierać – podkreśliła Zofia Kędziora.

Kilkanaście dni przed zakończeniem akcji, do mediów dotarła informacja o kolejnej dramatycznej śmierci polskiego misjonarza – ks. Adama Bartkowicza posługującego w Tanzanii.

– Tragiczna śmierć ks. Bartkowicza pokazuje, że nasze duchowe wsparcie to nie tylko pusta deklaracja. To może być dla kogoś realne wsparcie w sytuacji zagrożenia życia. Jest to ważne wszędzie, ale także na misjach – powiedział Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portal misyjne.pl.

Honorowy patronat nad akcją objęli przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki oraz ks. bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

RIRM/ misjonarznapost.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl