Trwają zapisy na akcję „Polska pod Krzyżem”

„Polska pod Krzyżem” to wydarzenie, które 14 września na lotnisku we Włocławku połączy tysiące Polaków na wspólnej modlitwie. Trwają zapisy. Organizatorzy planują Mszę św., Drogę Krzyżową oraz nocną Adorację Najświętszego Sakramentu.

Lotnisko Kruszyn we Włocławku. 14 września w tym miejscu spotkają się Polacy, by modlić się za Polskę. Modlić pod Krzyżem.

– Po „Różańcu Do Granic” teraz zatrzymanie Polski pod Krzyżem. Dlaczego pod Krzyżem? Żeby od tego Krzyża nie odchodziła – podkreślił ks. bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej.

„Polska pod Krzyżem” to odpowiedź na ataki wymierzone w Kościół. To odpowiedź na bluźnierstwa, profanacje, brak wiary i liczne odejścia od wiary.

– Jako chrześcijanie, ludzie wiary, wierzymy w siłę modlitwy, że to, co się dzieje w tej chwili w naszym kraju, w krótkim okresie czasu zostanie zaniechane – powiedziała Maria Kulbida, która na to wydarzenie organizuje wyjazd z Wrocławia.

Przemianę trzeba rozpocząć od siebie – wskazał ks. bp Wiesław Mering.

– Kto nawraca swoje serce, nawraca świat. Potrzeba nam do tego mocy, przypomnienia i siły, która bije z Krzyża – akcentował.  

Krzyża, który jest znakiem miłości i ratunku, a który tak często staje się przedmiotem ataków i profanacji.

– Krzyż nie zabija. Krzyż ratuje ludzi – zaznaczył Lech Dokowicz, organizator akcji „Polska pod Krzyżem”.

Dlatego organizatorzy nawołują, by w tym czasie zgromadzić się na lotnisku Kruszyn we Włocławku. Wierni, którzy nie mogą być na miejscu, mogą łączyć się duchowo i za pośrednictwem mediów.

– Zapraszam nie tylko do swojego kościoła, ale też kościoły stacyjne, które będą przeznaczone na to, żeby korzystać z tego, bo wiadomo, że nie wszystkim czas pozwoli na wyjazd – dodała przewodnicząca Koła Radia Maryja we Wrocławiu Maria Kulbida.

Zapisy trwają. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 14 września przed południem.

– Około godz. 11.00 rozpoczynamy część właściwą modlitwą różańcową, po której będzie konferencja wprowadzająca w całe wydarzenie – poinformował Lech Dokowicz.

W sobotę 14 września odbędzie się też uroczysta Msza św. Wieczorem organizatorzy zapraszają na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie zakończy się Eucharystią ok. godz. 3.00 nad ranem w uroczystość Matki Bożej Bolesnej. [czytaj więcej] 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj