fot. @EpiskopatNews

Święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego

W katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach odbędą się dziś święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego. Głównym konsekratorem będzie ks. bp Kazimierz Gurda, a współkonsekratorami ks. abp Salvatore Pennacchio i ks. bp Henryk Tomasik. Transmisja o godz. 11.00 w TV Trwam.

Ks. Grzegorz Suchodolski to dotychczasowy proboszcz parafii katedralnej w Siedlcach. Przez wiele lat był dyrektorem krajowego biura Światowych Dni Młodzieży i sekretarzem generalnym komitetu organizacyjnego spotkania młodych w Krakowie w 2016 roku. Od kilku dni w diecezji siedleckiej trwa modlitwa w intencji biskupa nominata.

– Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za modlitwę, która trwa w czasie dni poprzedzających moje święcenia biskupie. Bardzo dziękuję wszystkim wiernym, ruchom, wspólnotom, zrzeszeniom, które przez te 9 dni proszą Ducha Świętego o wylanie jego łask na moją biskupią posługę – zaznaczył ks. bp nominat.

Głównym konsekratorem będzie biskup siedlecki ks. bp Kazimierz Gurda, a współkonsekratorami nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio oraz biskup radomski – ks. bp Henryk Tomasik.

– Bardzo serdecznie zapraszam 1 czerwca o godz. 11.00 do duchowej łączności. Transmisja święceń biskupich będzie dostępna dla wszystkich poprzez TV Trwam, katolickie Radio Podlasie i łącza internetowe – mówił ks. Grzegorz Suchodolski.

Hasłem posługi biskupa nominata są słowa „Głosić Jezusa Chrystusa”. To nawiązanie do napisu widniejącego na krzyżu Światowych Dni Młodzieży. Także w herbie biskupim zawarty jest znak ŚDM.

TV Trwam News

drukuj