fot. pixabay.com

Redemptoryści na Adwent 2020

Po raz kolejny ojcowie redemptoryści zapraszają osoby pragnące głębiej przeżywać czas Adwentu na codzienne rozważanie słowa Bożego. Krótkie refleksje na każdy dzień publikowane są na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów [zobacz].

„W tym roku program duszpasterski Kościoła w Polsce nosi tytuł: «Zgromadzeni na świętej wieczerzy». Mottem tego tematu są słowa Pana Jezusa: «Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba» (J 6, 32). Wszystko to po to, abyśmy jeszcze głębiej wniknęli w tajemnicę sprawowanej w naszych kościołach Mszy świętej. Mamy w tym roku skoncentrować się na pięknie sprawowanej liturgii – będą temu służyły rozmaite inicjatywy duszpasterskie” – czytamy w refleksji wprowadzającej.

Pośród tych inicjatyw są również refleksje nad Słowem Bożym. Podczas rozważań na poszczególne niedziele Adwentu ojcowie redemptoryści pomogą zatrzymać się  nad słowami „kluczami”, które w sposób szczególny towarzyszą przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia.

Kontynuując kilkuletnią tradycję, redemptoryści pragną formować ludzkie serca także poprzez internet. W dziale „Czytelnia” Portalu Kaznodziejskiego Redemptorystów znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Czytelnik znajdzie tam ponadto cykle rozważań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach.

o. Sylwester Cabała CSsR

drukuj