fot. twitter.com/CaritasPolska

Przemyska Caritas przygotowała kolonie dla polskich dzieci z Ukrainy

170 dzieci z polskich rodzin żyjących na Ukrainie podczas wakacji skorzysta z kolonii organizowanych przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. „Będą wypoczywać razem ze swoimi rówieśnikami z Polski” – powiedział we wtorek jej dyrektor ks. Artur Janiec.

„Dwutygodniowe turnusy zaplanowano w czerwcu i lipcu. Na każdym będzie wypoczywało po około 50 dzieci z Ukrainy i 60-70 z Polski” – mówił ks. Janiec.

Zauważył, że „wspólny wypoczynek powinien integrować i wzbogacić dzieci z obu krajów”.

„Dla dzieci z polskich rodzin żyjących na Ukrainie będzie to też dobra okazja do dodatkowego poznania języka polskiego” – dodał dyrektor.

Przypomniał, że kolonie letnie dla polskich dzieci z Ukrainy Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje od kilkunastu lat.

„W poprzednich latach ich uczestnicy oprócz zwiedzania Podkarpacia, głównie Bieszczad i Beskidu Niskiego, w programie mieli także wycieczki, np. do Krakowa, Łańcuta, Przemyśla, czy Rzeszowa. W tym roku będzie podobnie” – powiedział ks. Janiec.

Dzieci będą mieszkać w Tryńczy k. Przeworska. Organizowany przez przemyską Caritas wypoczynek kolonijny wspiera finansowo Senat RP.

PAP/RIRM

drukuj