Polscy parlamentarzyści pielgrzymują na Jasną Górę

W święto Ofiarowania Pańskiego, polscy parlamentarzyści już po raz 26. pielgrzymują do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej. Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00, konferencją, którą wygłosi ks. abp Stanisław Nowak, arcybiskup senior Archidiecezji Częstochowskiej. 

Po konferencji, o godz. 11.00 przed Obrazem Pani Jasnogórskiej rozpocznie się uroczysta Msza św.

Robert Telus, poseł PiS, który co roku bierze udział w pielgrzymce parlamentarzystów, podkreśla, że dla wielu polityków jest to szczególny czas modlitwy.

– Dla mnie osobiście, ta pielgrzymka jest takim momentem, kiedy można się zatrzymać, kiedy można przemodlić nasze sprawy: działalności politycznej i społecznej. Jest takim momentem, kiedy człowiek spojrzy Matce Bożej w oczy, poprosi o to wsparcie, o opiekę w tej pracy. Jest to też taki moment, kiedy człowiek się zatrzyma i naładuje trochę „akumulatory”. Praca poselska jest czasami pracą trudną i jest potrzeba tego wsparcia modlitewnego. Co roku wybieram się na tę pielgrzymkę, podobnie, jak wielu parlamentarzystów – po to, żeby się po prostu wzmocnić – mówi poseł Robert Telus.

Na zakończenie pielgrzymki, po Mszy św., posłowie i senatorowie udadzą się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie o godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej – patronki polskich parlamentarzystów – odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl