fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jesteśmy chrześcijanami na tyle, na ile w naszych sercach pozwalamy żyć i działać Panu Jezusowi. Sakramentem, który zainicjował w nas to życie, jest chrzest święty

Na Placu Świętego Piotra podczas audiencji ogólnej Papież rozpoczął nowy cykl na temat życia chrześcijańskiego. Dziś mówił o znaczeniu sakramentu chrztu świętego. Ojciec Święty Franciszek przypomniał, że chrzest jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego.

Jest on bramą pozwalającą Chrystusowi zamieszkać w naszej osobie, a nam zanurzyć się w Jego Tajemnicy – wskazał Ojciec Święty.

Chrzest święty odradza człowieka, stwarza go na nowo w Jezusie – dodał. Papież Franciszek zaznaczył, że sakrament ten jest zawsze darem darmo danym wszystkim, dorosłym i noworodkom. Ojciec Święty zaapelował, by nie czekać z udzielaniem chrztu dzieciom, aż będą dorosłe.

Na zakończenie audiencji Franciszek pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

Pozdrawiam was serdecznie, drodzy pielgrzymi z Polski. W Wigilię Paschalną odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, wyrzekliśmy się złego ducha i wszystkiego, co prowadzi do grzechu. Wyznaliśmy naszą wiarę i przyrzekliśmy wierność Chrystusowi. Te przyrzeczenia muszą być ponawiane właściwie każdego dnia, by nasza świadomość przenikała obecność Chrystusa w nas i pragnienie służenia Mu całym życiem. Niech ta myśl płynąca z dzisiejszej katechezy będzie dla was okazją do osobistej refleksji. Z serca was błogosławię – mówił Ojciec Święty.

Transmisję z Watykanu przeprowadziła TV Trwam. Fragmentu audiencji mogliśmy wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

 

RIRM

drukuj