fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił Rodzinie Radia Maryja

Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił dziś Rodzinie Radia Maryja, która już w przyszłą sobotę spotka się na Jasnej Górze na dorocznej pielgrzymce.

Już w przyszłą sobotę Rodzina Radia Maryja spotka się na Jasnej Górze. To już XXIX pielgrzymka tej wyjątkowej wspólnoty. Słowa pozdrowień do Rodziny Radia Maryja skierował dziś Ojciec Święty Franciszek.

– W szczególności pozdrawiam Polaków i błogosławię wielką pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Częstochowskiego, która odbędzie się w najbliższą sobotę, w stulecie urodzin św. Jana Pawła II, pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Moje Błogosławieństwo dla tej pielgrzymki – akcentował papież Franciszek.

Wcześniej w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Papież nawiązując do niedzielnej Ewangelii podkreślał, że ukojenie, które Chrystus daje utrudzonym i obciążonym, to radość ubogich, że jest im głoszona Ewangelia i że są budowniczymi nowej ludzkości.

– Jest to orędzie dla wszystkich ludzi dobrej woli, do których Jezus zwraca się także dziś w świecie, wychwalającym tych, którzy stają się bogaci i potężni, bez względu na to, za pomocą jakich środków, a czasem znieważając osobę ludzką i jej godność. Jest to przesłanie dla Kościoła, powołanego, aby żyć uczynkami miłosierdzia i głosić Ewangelię ubogim – mówił Ojciec Święty.

Papież prosił wiernych aby nie zapominali o nim w swoich modlitwach.

 

TV Trwam News

drukuj