fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek nawiązał do wspomnienia św. Jana Pawła II podczas cotygodniowej audiencji generalnej

Papież Franciszek, zwracając się do Polaków, nawiązał do obchodzonego w czwartek liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Jak zauważył, przypada ono w jubileuszowym roku 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Ojciec Święty tradycyjnie spotkał się dziś z wiernymi w Watykanie na cotygodniowej audiencji generalnej. Katechezę Papież poświęcił modlitwie Psalmami.

Zwracając się do naszych rodaków, wskazał, że św. Jan Paweł II właśnie w medytacji Psalmów codziennie kontemplował Oblicze Boga.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Jutro będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II w jubileuszowym roku 100. rocznicy jego urodzin. On, człowiek głębokiej duchowości, w modlitwie liturgicznej, w medytacji Psalmów, codziennie kontemplował promieniujące Oblicze Boga. Zachęcam wszystkich chrześcijan, aby rozpoczynali każdy dzień uwielbieniem Boga, zanim wkroczą na nie zawsze proste drogi codziennego życia. Z serca Wam błogosławię – mówił Ojciec Święty.

W katechezie Ojciec Święty podkreślał, że Psałterz jest wspaniałą szkołą modlitwy. Jak mówił Papież: „Kiedy się modlimy, wszystko nabiera <<głębi>>. Modlitwa uczy nas szanować Boga oraz istoty ludzkie”. Równocześnie przestrzegał nas wszystkich, abyśmy nie ulegali pokusie „bezbożności”, żyjąc i modląc się w taki sposób, jak gdyby Pana Boga nie było.

RIRM

drukuj