fot. PAP/EPA

Ojciec św. Franciszek: Jedynym ekstremizmem dopuszczalnym dla wierzących jest radykalizm miłości

Bogu podoba się jedynie wiara wyznawana życiem, bo jedynym ekstremizmem dopuszczalnym dla wierzących jest radykalizm miłości – powiedział papież Franciszek. Ojciec Święty zwrócił uwagę, że wszelkie inne ekstremizmy nie pochodzą od Boga. Papież przewodniczył Mszy św. na terenie bazy lotniczej pod Kairem.

Biskup Rzymu nawiązał do Ewangelii z trzeciej niedzieli wielkanocnej dotyczącej drogi dwóch uczniów z Emaus. Podsumował ją w trzech słowach: śmierć, zmartwychwstanie i życie.

Papież, powołując się na doświadczenie uczniów, podkreślił, że jeśli nasze serca będą ogołocone z bojaźni Bożej i obecności Boga, na nic się zda nieustanne modlenie i wypełnianie ludźmi miejsc kultu i placów. Jeśli modlitwa skierowana do Boga nie przemienia się w miłość skierowaną do brata, na nic się nie przyda – podkreślił.

Bogu podoba się jedynie wiara wyznawana życiem, bo jedynym ekstremizmem dopuszczalnym dla wierzących jest radykalizm miłości. Wszelkie inne ekstremizmy nie pochodzą od Boga i jemu się nie podobają. Teraz powracacie do waszej Jerozolimy, tzn. do waszego codziennego życia, rodzin, pracy i ukochanej ojczyzny pełni radości, męstwa i wiary. Nie lękajcie się otworzyć waszych serc na światło zmartwychwstałego Pana i pozwólcie, aby przemienił On waszą niepewność w siłę pozytywną dla was i innych – mówił Ojciec św. Franciszek.

Papież po Mszy św. spotka się z egipskimi biskupami, a następnie z duchowieństwem i zakonnikami. Podróż apostolska Ojca św. Franciszka do Egiptu zakończy się dziś późnym popołudniem.

Transmisję poszczególnych punktów papieskiej wizyty w Egipcie przeprowadzają Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj