fot. M. Drwal/BPKEP

Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2017

W Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie odbędzie się gala wręczenia Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2017. Wyróżnienie przyznawane jest w szesnastu kategoriach.

Dziś rozdane zostaną także Małe Feniksy. Trafiają one do osób i instytucji promujących wartości chrześcijańskie w mediach i życiu społecznym. Wśród tegorocznych laureatów znalazło się także Radio Maryja.

Nagrody są przyznawane w ramach 23. Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski podczas inauguracji Targów powiedział, że książka religijna jest potrzebna człowiekowi nie tylko w wymiarze intelektualnym, ale przede wszystkim w wymiarze ducha, życia.

– Książka religijna to taka, która nie tylko dotyka wprost tematu Boga, teologii, ale to książka, która przekazuje określony system wartości. To książka, która w oparciu o ten system wartości także przedstawia wizję świata i życia ludzkiego. Pomaga ona również odnaleźć swoje miejsce człowiekowi we współczesnym świecie – mówił sekretarz generalny KEP.

Targi Wydawców Katolickich zakończą się jutro. Bierze w nich udział pond 160 wystawców. Wydarzenie jest okazją do spotkań z autorami książek.

RIRM

drukuj