Na spotkanie z Benedyktem XVI

Wielka Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Ojca św. Benedykta XVI cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Chętnych jest na kilka pociągów. Zorganizowany będzie także samolot – powiedział o. Waldemar Gonczaruk CSsR, organizator wyjazdu.

O Waldemar Gonczaruk CSsR poinformował, że obniżone zostały ceny za przejazd. Należy jednak jak najszybciej uiścić opłatę (termin do wtorku 16 października). Ma to wpływ na organizację pielgrzymki.

„Pan senator Stanisław Kogut wraz z wieloma osobami zadbali nie tylko o podróż w komfortowych warunkach, ale także o przystępne ceny. Dzięki temu obowiązują dwie opcje. Pierwsza to miejsce z pościelą w kuszetce w sześcioosobowym przedziale, koszt za bilet w obie strony to 650 złotych. Istnieje również możliwość wykupienia miejsca w wagonie sypialnym z trzyosobowymi przedziałami, koszt od osoby  1550 złotych” – powiedział o. Waldemar Gonczaruk CSsR.

O. Waldemar Gonczaruk CSsR dodał, że wszystkie pociągi będą zradiofonizowane i nagłośnione, co pozwoli przeżyć podróż do Watykanu w duchu religijnym. Będzie wagon-kaplica i wagon restauracyjny. W jednym ze składów będzie pielgrzymować Kapela znad Baryczy, która na okoliczność radosnego pielgrzymowania ułożyła specjalną piosenkę.

Pociąg odjedzie z Warszawy. Istnieje możliwość dowozu pielgrzymów do Warszawy specjalnymi wagonami podpiętymi pod składy rozkładowe z głównych miast Polski. Musi w nim jednak jechać minimum 60 osób. Takie wagony na pewno pojadą z Krakowa.

Będzie także możliwość pielgrzymowania samolotem.

„Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższą podróż autokarem, czy pociągiem zorganizowany zostanie specjalny samolot czy nawet kilka samolotów, które 7 listopada wylecą z warszawskiego Okęcia. Z rzymskiego lotniska do Watykanu dowiozą pielgrzymów specjalne autokary” – powiedział o. Waldemar Gonczaruk CSsR.

Uczestnicy Pielgrzymki będą uczestniczyć w audiencji generalnej Ojca św. Benedykta XVI. Przy grobie Jana Pawła będą polecać troski, prosić o miejsce na multipleksie dla TV Trwam

Zapisy:

Nazwa biura Adres Kontakt:

1) Biuro Wczasowo-Turystyczne KOLTUR w Krakowie ul. Rondo Mogilskie 1 Tel. 12/ 422 82 79 oraz 12/ 393 36 00

2) Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe FRATER w Bydgoszczy ul. Dworcowa 19 Tel. 783 800 300 oraz 52/ 322 61 07

RIRM

drukuj